Slideshow Image Script


ARCHIWUM 2011/2012 • 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa Concierto De Aranjuez

  Concierto De Aranjuez jest trzecią już profesjonalnie wydaną naszą płytą.
  Tym razem orkiestra nagrała kompozycję jednego z najwybitniejszych kompozytorów hiszpańskich XX wieku – Joaquino Rodrigo.

  Podjęliśmy się wykonania słynnego koncertu, którego takty przywołują w pamięci powszechnie znane motywy. Zadanie to było niezwykle trudne, wymagało talentu, wirtuozerii i ogromnej pracy. Płyta przypomni słuchaczom klasykę gitary i pozwoli docenić kunszt młodych, łódzkich muzyków a także autora aranżacji i dyrygenta Janusza Kwiatosińskiego.

  Najnowsze wydawnictwo jest kontynuacją działalności artystycznej 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej i kolejnym krokiem w muzycznej edukacji członków zespołu oraz skupionej wokół nich społeczności: rodzin, przyjaciół, szerokiego grona rówieśników, którzy z wielkim entuzjazmem przyjęli dwie poprzednie płyty: „Chopin i gitara”oraz „Po hiszpańsku i brytyjsku”

  Nowym elementem przedsięwzięcia jest rejestracja wideo, która obok muzyki utrwalonej na płycie CD znalazła się na dołączonej do wydawnictwa płycie DVD.

  Materiał wideo będzie emitowany w telewizji internetowej we wrześniu


 • Koncert Muzyka Amerykańska
  22.06.2012 r 1 ŁÓDZKA ORKIESTRA GITAROWA zaprezentowała kolejną wielką produkcję. Tym razem była to muzyka amerykańska, od najstarszych kompozycji do najnowszych popowych i rockowych utworów powstałych za oceanem.
  Pół godziny przed wielką dawką muzyki amerykańskiej zaprezentowane zostało wideo - "Concerto de Aranjuez" Joaquino Rodrigo (nakręcone w Sali Lustrzanej) czyli nasza najmłodsza płyta, którą można było otrzymać po koncercie


  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY SPONSOROM DZIĘKI KTÓRYM PŁYTA MOGŁA POWSTAĆ

  BYŁ TO KOLEJNY OLBRZYMI KROK W ROZWOJU ZESPOŁU
  MUZYKA AMERYKAŃSKA MUZYKA AMERYKAŃSKA
  FOTORELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ) • KOLĘDOWANIE Z JOAQUIN RODRIGO 2012
  20.01.2012 r o godz 18 00 odbyło się wspólne kolędowanie połączone z premierowym wykonaniem "KONCERTU de ARANJUEZ" Joaquin Rodrigo (1901 - 1999)

  Soliści:
  Mateusz Banasiak, Artur Szczepaniec, Artur Przybysz, Izabela Perek, Tomasz Bassi.

  KOLĘDOWANIE Z JOAQUIN RODRIGO KOLĘDOWANIE Z JOAQUIN RODRIGO
  FOTORELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ) • KONCERT Po hiszpńsku i brytyjsku

  Wielcy i wielcy….

  Cóż może być piękniejszego niż koncert gitarowy w listopadowy, wietrzny wieczór?
  Na zewnątrz groza nadchodzącego huraganu a w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych stroją instrumenty.
  Przed 18.00 zapełnia się sala, nie ma już miejsc siedzących, publiczność stoi na schodach.
  W świetle reflektorów pojawia się orkiestra. Wchodzą po kolei, głosami. Czarne stroje kontrastują jedynie z drewnem klasycznych gitar.
  Scena silnie oświetlona, muzycy nie widzą wyraźnie słuchaczy, koncentrują się na grze i gestach współgrającego dyrygenta. W programie szesnaście utworów i wielkie nazwiska kompozytorów.
  Trzeba zmierzyć się z ich legendą. Wszyscy już te utwory słyszeli, będą porównywać!! Pojawiają się dźwięki utworu Mike’a Oldfielda, oryginalne dzwony rurowe. Wizualizacja potęguje nastrój. W pierwszej chwili słychać brzmienie dzwonów rurowych, za moment zaczynają grać gitarzyści.
  Dla części publiczności ta muzyka to wspomnienia czasów głośnych i niepokornych. Szukanie w pamięci pierwszych fascynacji muzycznych, zdarzeń z młodości. Dla młodszych to „klasyka klasyki”. Różnice pokoleniowe nie istnieją, jest muzyka, która uruchamia wrażliwość i wyobraźnię.

  Młodzi muzycy, o różnym doświadczeniu scenicznym, pokonali niepewność i tremę, stali się zespołem. Publiczność obserwuje wizualizacje, gitarzyści skupieni są na pracy. Kilka solowych występów uatrakcyjnia koncert. Dyrygent i pomysłodawca programu muzycznego i filmowych ilustracji krótkimi komentarzami przygotowuje publiczność do wysłuchania utworów m.in. Queen, Coldplay, i „gigantów” gitary John’a McLaughin’a, Paco de Lucii, Al di Meoli.

  Wielcy i wielcy – wielcy kompozytorzy i wielcy młodzi muzycy. Zmierzyli się z legendą, wirtuozerią mistrzów, własnym talentem i determinacją.

  Większość utworów w wykonaniu 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej została wydana na płycie pod tytułem „Po hiszpańsku i brytyjsku”.

  01pohiszibrytaoia 02pohiszibrytaoia
  FOTORELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE )  Po hiszpańsku i brytyjsku
  | MENU |

 • © 1 ŁÓDZKA ORKIESTRA GITAROWA    2010 - 2014 CZP nr 1 91 - 818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600