Slideshow Image Script


ARCHIWUM 2010/2011


 • 17 czerwca 2011 r

  1 ŁÓDZKA ORKIESTRA GITAROWA
  Muzyka Brytyjska i okolice

  zagraliśmy koncert

  "Muzyka Brytyjska i okolice"


  Muzyka Brytyjska i okolice
  FOTO RELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE )

  Wystąpiła Orkiestra i sześcioro solistów tym razem w całości repertuar był oparty o przeboje muzyki rozrywkowej. Rozpiętość dosyć spora od Animalsów do Coldplay przez Beatles, Zeppelin, Floydów i innych tuzów muzyki brytyjskiej.
  Zagraliśmy największe przeboje brytyjskiej muzyki rockowej, którym towarzyszyła projekcja multimedialna przybliżająca sylwetki twórców • 24 czerwca 2011 r o godz 19 00

  rozpoczniemy wielkie uliczne święto muzyki (scena przy Piotrkowskiej 135)

  Muzyczny Dialog

  impreza wzorowana jest na francuskim Fete de la musique, kiedy to na ulice miast wychodzą muzycy, by zagrać dla siebie i innych.
  Jest to wspaniałe i niezapomniane przeżycie dla wszystkich - zarówno artystów jak i ludzi, którzy spacerując po mieście słuchają różnych rodzajów muzyki.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY


  Muzyczny Dialog • Granie Chopina jest cool Urwisowo


  na łódzkim portalu informacyjno - edukacyjno - rozrywkowym

  ukazał się wywiad z dyrygentem

  1 ŁÓDZKIEJ ORKIESTRY GITAROWEJ - Januszem Kwiatosińskim
  który opowiada o początkach i sukcesach zespołu.

  POLECAMY
  | URWISOWO |


 • 19.02.2011 r braliśmy udział w

  III Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Instrumentalistów
  w Aleksandrowie Łódzkim
  Otrzymaliśmy wyróżnienie

  Cykliczne barokowe dzieło (graliśmy Muzyke na Wodzie) było ponad możliwości tamtejszego Jury, które nagrodziło proste oparte na 3 akordach piosenki o zgrozo odśpiewane przez zespoły z Aleksandrowa.

  Przegląd Młodych Instrumentalistów Aleksandrów 2011
  FOTO RELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE )
 • 14.01.2011 r zagraliśmy w

  FILHARMONII ŁÓDZKIEJ

  z okazii Zakończenie roku Chopinowskiego w Województwie Łódzkim. Wykonalismy utwory z płyty "Chopin i Gitara" oraz Życzenie a na bis jedną z części "Muzyki na Wodzie" J. F. Haendla

  Jak Fryderyk Chopin „wygrał” trudną konkurencję?
  Obchody Roku Chopinowskiego za nami. Czas na podsumowania.
  W Kameralnej Sali Filharmonii Łódzkiej 14 stycznia 2011 r. odbyło się spotkanie kończące to ogólnopolskie przedsięwzięcie kulturalne. Muzyka Fryderyka Chopina pozostanie na zawsze jedną z najważniejszych wizytówek polskiej kultury a jej międzynarodowe konotacje powodują, że jest obecna na całym świecie. Ale celem tego projektu było między innymi to, aby młodzi Polacy poznali i docenili muzykę kompozytora, aby trafiła do szerokiej publiczności, grana przez amatorskie zespoły na instrumentach dętych i strunowych, odszukano ślady Chopina w literaturze, sztuce, w początkach fotografii. Województwo łódzkie zrealizowało wiele ważnych projektów , część z nich przekazało organizacjom pozarządowym, dzięki czemu Stowarzyszenie Edukacji, Wychowania i Rozwoju ARS LONGA VITA BREVIS, jako jedno z pięciu, mogło nadać kształt i zmienić „tonację” Chopinowskich arcydzieł.
  Po miłych słowach przedstawicielki ministerstwa kultury i profesjonalnym podsumowaniu osób odpowiedzialnych za projekt w województwie łódzkim
  1 Łódzka Orkiestra Gitarowa pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego zagrała dziesięć utworów kompozytora. Zespół ostatnio często koncertuje, widać więc, że artyści są znakomicie obyci ze sceną i publicznością, bardzo poważnie traktują występy i są do nich profesjonalnie przygotowani. Oczy wykonawców obserwują bacznie dyrygenta, który prowadzi poprzez meandry tempa i tonacji, nieco innych niż te rozpisane pierwotnie na fortepian. Pytania kierowane do publiczności, opowiadane historie poszczególnych utworów urozmaicają występy. Na pewno kompozytor „obserwując” poczynania współczesnych jest zachwycony, że jego muzyka trafiła na YouTube. Powaga filharmonii
  i powszechność Internetu stanowi znakomitą rekomendację dla muzyki poważnej. Słuchanie i granie Chopina może być cool, bo pozwalamy, aby mazurki polonezy i nokturny powędrowały z klawiszy na struny, przełamujemy konwencje i stereotypy. W dzisiejszym świecie muzyka Fryderyka Chopina musi stanąć do konkurencji z rockiem, bluesem, hip hopem i wieloma innymi zjawiskami. Wyścig jest poważny, ale mam wrażenie, że Fryderyk brzmi nowocześnie i wcale nie zostaje w tyle.

  1 Łódzka Orkiestra Gitarowa w Filharmonii - Zakończenie roku Chopinowskiego 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa w Filharmonii - Zakończenie roku Chopinowskiego
  FOTO RELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE )


 • 13.01.2011 r w CZP nr 1 Odbyło się Kolędowanie na Wodzie zagraliśmy

  Muzykę na Wodzie J. F. Haendla
  na zmianę ze znanymi kolędami, które jak co roku wszyscy gromko wyśpiewali.
  Atrakcją był wykład z historii sztuki dotyczący twórczości inspirowanej Bożym Narodzeniem przedstawiony przez Lucynę Urbańską-Kidoń, która również prowadziła cały koncert.
  (kolejny raz składamy Pani Lucynie podziękowanie za uświetnienie swoim talentem i wiedzą naszego występu)
  To kolejny koncert monograficzny naszego zespołu z bardzo trudnym interpretacyjnie i technicznie repertuarem, zaprezentowanym z bardzo dobrym rezultatem.
  Kolędowanie na Wodzie 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa Lucyna Urbanska-Kidoń prowadząca Kolędowanie na Wodzie
  FOTO RELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ) • Zasypane śniegiem ulice całkiem dużego miasta w Europie środkowej,
  popołudnie 2 grudnia. 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa Chopin i Gitara Sala Lustrzana przygotowuje się do koncertu, który zakończy projekt Chopin i gitara. Wnętrze Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego nadaje splendor wydarzeniu, ale trema większa. Miejsca 250 osobowej Sali w większości zajęte. Widzowie są ciekawi jak zabrzmi Chopin na innym, niż fortepian, instrumencie.
  Dyrygent prowadzi miłą konwersację z publicznością. Przez chwilę przeplata tematy historii orkiestry i życia kompozytora. Zaskakujące zestawienie. Goście czekają na pierwszy utwór i brzmi dziecięcy Polonez G- moll. Słyszymy łagodne dźwięki, nieśmiałość geniuszu autora, znakomite wykonanie zespołu. Słowa dyrygenta nadają dalszej części spotkania charakter spektaklu słowno – muzycznego z ukłonem w stronę publiczności, która wspólnie z akompaniamentem śpiewa Życzenie.
  Różnorodność zaprezentowanych utworów przez czterogłosową orkiestrę, przygotowanie młodych muzyków, umiejętność współpracy w zespole zrobiły na widzach duże wrażenie. Tytuł projektu mógł sugerować, że oczekiwać można eksperymentu, a otrzymaliśmy gotowe dzieło z nutką ”wiedzy i humoru”.
  Czekamy na „muzyczną niepokorność”.
  WIDZ z lewej strony sali
  | FOTO RELACJA |  Wigilia Izby Turystycznej
 • 17.12.2010 r Zagraliśmy na WIGILII IZBY TURYSTYCZNEJ
  wykonaliśmy kilka Kolęd ale najbardziej podobały się utwory Chopina z naszej najnowszej plyty
  wspaniale wyszedł również zaimprowizowany quiz na temat wiedzy o Chopinie
  ( nagrodami były płyty CHOPIN I GITARA )
  | FOTO RELACJA | • Na You Tube ukazały się Teledyski promujące płytę
  CHOPIN I GITARA polecamy: | TELEDYSKI | • 3 Grudnia dotarła nasza wielce oczekiwana
  Płyta Chopin i Gitara profesjonalnie

  wydana

  płyta pt.

  "CHOPIN I GITARA".

 • Chopin Open 2010 Wreszcie doczekaliśmy się - mamy pierwsze sukcesy na arenie OGÓLNOPOLSKIEJ
  Na Ogólnopolskim Konkursie "CHOPIN OPEN" ( 23.10.2010 r ) w Krakowie opanowaliśmy 2/3 podium
  • II MIEJSCE zdobył solista 1 ŁÓDZKIEJ ORKIESTRY GITAROWEJ
   ARTUR SZCZEPANIEC (gitara basowa)

  • III MIEJSCE zdobyła 1 ŁÓDZKA ORKIESTRA GITAROWA
  | FOTO RELACJA | • 26. 09. 2010 r koncertowaliśmy w sali Uniwersytetu Łódzkiego. Koncert na Uniwersytecie

  Bardzo miło zostaliśmy przyjęci i ciepło będziemy ten występ wspominać.

  Graliśmy Chopina i utwory hiszpańskie.

  | FOTO RELACJA |
  | MENU |

 • © 1 ŁÓDZKA ORKIESTRA GITAROWA    2010 - 2018 CZP nr 1 91 - 818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600