Teatr Lustro

ZESPÓŁ TEATRALNY „LUSTRO”

Bajka o wodzie


Spektakl teatralny „Bajka o wodzie” w reż. Doroty Mikołajewskiej powstał w ramach projektu „Woda dla Afryki” z inicjatywy p. Lucyny Urbańskiej - Kidoń. Został on poprzedzony prelekcją połączona z pokazem slajdów na temat problemu braku wody. Premiera miała miejsce w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi 14 marca 2014 roku. Sztuka została nagrodzona „Srebrnym Klakierem” podczas V Przeglądu Teatrów Szkolnych „Wszystko gra” oraz wystawiona podczas Festiwalu Teatralnego „Łata” w Łomiankach.

Sztuka jest współczesną adaptacją popularnej legendy o „Wodzie żywej”, opowiada o umierającej matce, której synowie udają się w podróż na Łysą Górę w poszukiwaniu żywej wody, która uzdrawia i leczy wszelkie dolegliwości.Spektakl bazuje na jednym rodzaju rekwizytu , będącym całą scenografią, jest to pierwsza próba zmierzenia się z teatrem przedmiotu.
WIDEO


ZDJĘCIA

Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie Bajka o wodzie jquery lightbox with html contentby VisualLightBox.com v6.0


| MENU |
© ZESPÓŁ TEATRALNY „LUSTRO”    2014 CZP nr 1 91 - 818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600