NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ PRZYJDŹ DO NAS
ARCHIWUM
ARCHIWUM
Studio Piosenki nie próżnuje…

W czasie wakacji (w lipcu) w Kielcach odbywa się co roku Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. To duża międzynarodowa impreza o ustalonej marce i renomie.
Festiwal jest ceniony przez młodych artystów i ich opiekunów, bo oprócz części konkursowej w programie są również zajęcia warsztatowe, więc jest kolejna okazja, by podnieść swoje umiejętności.
W tym roku naszą placówkę na Festiwalu reprezentowała trójka śpiewających talentów i cała grupa znalazła się wśród laureatów !!!: Olga Fidrysiak i Kacper Andrzejewski w swoich kategoriach zajęli I-sze miejsca, a Monika Mioduszewska II-gie.

Po wakacjach nasi młodzi wokaliści pierwsze występy dali już 3 września na Jarmarku Wojewódzkim. W koncercie na ul. Piotrkowskiej zaprezentowało się naszych 5 wykonawców zbierając zasłużone brawa i dowody uznania łódzkiej publiczności.
W koncercie wystąpili: Ewelina Kisiel, Monika Mioduszewska, Marysia Bińkowska, Alicja Niemirska i Kacper Andrzejewski.
Łódzki Pałac Młodzieży w dniach 22-25 września zorganizował I Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” W ramach tego festiwalu odbywał się m.in. Przegląd Piosenki i Tańca „Złota Łódka”
Nasi wokaliści oczywiście nie zawiedli:
Marta Szustowska – II m-ce
Olga Fidrysiak – III m-ce
Ewelina Kisiel – II m-ce
Marysia Bińkowska – wyróżnienie
Brawo!!!


W październiku (07-09) w Białymstoku odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus.
Olga Fidrysiak już od pewnego czasu próbuje swoich sił i w tej bardzo trudnej dziedzinie.
W tym roku potwierdziła swą przynależność do krajowej czołówki śpiewającej młodzieży – zdobyła III m-ce.wojdak2011  dyplom Każdy konkurs ma swoją specyfikę, która wyróżnia go od innych.
Takim również jest odbywający się w Krakowie Festiwal Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”
Trudnością tego konkursu jest fakt dość ograniczonej puli piosenek do zaśpiewania, w związku z czym bardzo trudno jest zachwycić jury wykonaniem i interpretacją, trzeba być naprawdę indywidualnością, by zostać choćby zauważonym.
Takimi przymiotami niewątpliwie obdarzone są nasze wokalistki, gdyż w tegorocznym (już 12-tym) Festiwalu, który odbył się 11 i 12 listopada Ewelina Kisiel – zdobyła I-sze m-ce a Monika Mioduszewska – II m-ce!!! (obie startowały w tej samej kategorii wiekowej!).
Oprócz tego obie śpiewające dziewczyny otrzymały nominacje do reprezentowania Polski na konkursach i festiwalach zagranicznych.


Trzeba przyznać, że początek roku naszych młodych artystów ze Studia Piosenki prowadzonego przez Andrzeja Wierzbowskiego wygląda imponująco.

Teraz jadą do Kielc i w grudniu do Izbicy Kujawskiej. Trzymamy kciuki!!!

POWRÓT
ARCHIWUM

© 2011 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600