NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ PRZYJDŹ DO NAS
ARCHIWUM
ARCHIWUM
Po hiszpańsku i brytyjsku

Wielcy i wielcy…..

Cóż może być piękniejszego niż koncert gitarowy w listopadowy, wietrzny wieczór?
Na zewnątrz groza nadchodzącego huraganu a w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych stroją instrumenty.
Przed 18.00 zapełnia się sala, nie ma już miejsc siedzących, publiczność stoi na schodach.
W świetle reflektorów pojawia się orkiestra. Wchodzą po kolei, głosami. Czarne stroje kontrastują jedynie z drewnem klasycznych gitar.
Scena silnie oświetlona, muzycy nie widzą wyraźnie słuchaczy, koncentrują się na grze i gestach współgrającego dyrygenta. W programie szesnaście utworów i wielkie nazwiska kompozytorów.
Trzeba zmierzyć się z ich legendą. Wszyscy już te utwory słyszeli, będą porównywać!! Pojawiają się dźwięki utworu Mike’a Oldfielda, oryginalne dzwony rurowe. Wizualizacja potęguje nastrój. W pierwszej chwili słychać brzmienie dzwonów rurowych, za moment zaczynają grać gitarzyści.
Dla części publiczności ta muzyka to wspomnienia czasów głośnych i niepokornych. Szukanie w pamięci pierwszych fascynacji muzycznych, zdarzeń z młodości. Dla młodszych to „klasyka klasyki”. Różnice pokoleniowe nie istnieją, jest muzyka, która uruchamia wrażliwość i wyobraźnię.

Młodzi muzycy, o różnym doświadczeniu scenicznym, pokonali niepewność i tremę, stali się zespołem. Publiczność obserwuje wizualizacje, gitarzyści skupieni są na pracy. Kilka solowych występów uatrakcyjnia koncert. Dyrygent i pomysłodawca programu muzycznego i filmowych ilustracji krótkimi komentarzami przygotowuje publiczność do wysłuchania utworów m.in. Queen, Coldplay, i „gigantów” gitary John’a McLaughin’a, Paco de Lucii, Al di Meoli.

Wielcy i wielcy – wielcy kompozytorzy i wielcy młodzi muzycy. Zmierzyli się z legendą, wirtuozerią mistrzów, własnym talentem i determinacją.

Większość utworów w wykonaniu 1 Łódzkiej Orkiestry Gitarowej została wydana na płycie pod tytułem „Po hiszpańsku i brytyjsku”.

01pohiszibrytaoia 02pohiszibrytaoia
FOTORELACJA ( KLIKNIJ NA ZDJĘCIE )Po hiszpańsku i brytyjsku Po hiszpańsku i brytyjsku


| 1 TELEDYSK PROMUJĄCY PŁYTĘ PO HISZPAŃSKU I BRYTYJSKU |POWRÓT
ARCHIWUM

© 2011 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600