KULTURA I KREACJA...      |      KAŻDY MA MOC TWORZENIA      |      POMNÓŻ/WZBOGAĆ/SFERĘ/KULTURY      |      KAŻDY MOŻE BYĆ TWÓRCĄ

AKTUALNOŚCI CZP nr 1 ŁÓDŹ

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA

ŁÓDŹ KREUJE

PNWM

Wymiana polsko-niemiecka w tym roku odbywała się pod hasłem

„Różnice, które łączą”.

Ideą spotkania było znalezienie pozornie niewspólnych elementów w naszej historii, w stylu życia.

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019

Przygotowanie do wyjścia do miasta na poszukiwanie różnic. Uczestnicy otrzymali zadania, które wspólnie były realizowane w mieście, i podsumowane podczas wspólnej dyskusji.


Chwila relaksu w nowoczesnym kompleksie FALA
WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019

Sceneria jak nie w Łodzi. Czy w innych miastach są równie urokliwe miejsca? Bez pośpiechu można rozmawiać, popatrzeć w ogień, rozmarzyć się.

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019

Pozornie jemy zupełnie różne rzeczy. Nazywamy je inaczej, doprawiamy inaczej, ale produkty stosujemy te same. Sałatka jarzynowa czy ziemniaczana nie kryje żadnych tajemnic , poza sposobem przyrządzania.

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019

Bardzo ważna jest współpraca. Przygotowania trwały dosyć długo, nikt nie uchylał się od pracy, nie było podziału na „tradycyjne” role, panie i panowie zgodnie pracowali, siekając, krojąc ,mieszając , co dało niezwykle smaczne efekty.

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019

Podczas spotkania w Łodzi poruszaliśmy też bardzo poważne tematy historyczne, których nie chcemy pomijać . Chcielibyśmy żeby wymiany młodzieżowe dawały szanse poznania jak największego spektrum.

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019

W większości jesteśmy ubrani w koszulki z napisem Różnice, które łączą i jesteśmy przekonani , że te kilka wspólnych dni pozwoliło nam się przekonać, że duża część barier jest budowana przez nas samych.

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2019Spotkamy się jesienią w Stuttgarcie.


Projekt został dofinansowany przez :

Urząd Miasta Łodzi w wysokości 3 500 zł na transport uczestników w ramach zadania Wymiana i Współpraca Młodzieży z Zagranicą.

Polsko- Niemiecką Wymianę Młodzieży

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi i Stowarzyszenie Rada Rodziców przy CZP1
POWRÓT
AKTUALNOŚCI
© 2019 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600