KULTURA I KREACJA...      |      KAŻDY MA MOC TWORZENIA      |      POMNÓŻ/WZBOGAĆ/SFERĘ/KULTURY      |      KAŻDY MOŻE BYĆ TWÓRCĄ

AKTUALNOŚCI CZP nr 1 ŁÓDŹ

„KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM”

KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM

W Planetarium i Obserwatorium można obserwować niebo. I w dzień, i w nocy. Ale można też słuchać gwiazd. Gwiazd muzyki gitarowej. 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa zagrała 12 stycznia 2018 przy Pomorskiej 16. Sala była wypełniona po brzegi, wszyscy wyczekiwali Suity baletowej – „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Nieczęsto wykonywana jest przez młodych ludzi, którzy grają na gitarach z pasją, dla przyjemności, profesjonalnie.

Utworom towarzyszyła prezentacja multimedialna z fragmentami choreografii do baletu „Dziadek do orzechów” z teatru Maryjskiego z Petersburga, gdzie miało prapremierę wspomniane dzieło baletowe.

Tak! Tak! Naprawdę ta muzyka baletowa zachwyciła. Zachwyca ze swej natury, ale z reguły grają ją wielkie orkiestry symfoniczne, a tym razem delikatne dźwięki strun gitarowych zastąpiły inne brzmienia. Jeśli ktoś ciekawy lub nie wierzy, że było pięknie, niech się sam przekona - TVi.

A potem było kolędowanie. Cała zgromadzona publiczność, wszyscy głośno śpiewali, przywołując dawny zwyczaj. Być może to już jedno z niewielu takich miejsc w Łodzi , gdzie można kolędować w karnawale.

W piątek 19 stycznia 2018 r. Orkiestra zagrała z tą samą pasją w CZP1 przy ul. Zawiszy Czarnego 39.


„KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” DSC_1559 „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” „KOLĘDOWANIE Z DZIADKIEM” youtube lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.0KONCERT w TVi - naszej TELEWIZJI INTERNETOWEJ >>> TViPOWRÓT
AKTUALNOŚCI
© 2018 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600