KULTURA I KREACJA...      |      KAŻDY MA MOC TWORZENIA      |      POMNÓŻ/WZBOGAĆ/SFERĘ/KULTURY      |      KAŻDY MOŻE BYĆ TWÓRCĄ

AKTUALNOŚCI CZP nr 1 ŁÓDŹ

KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO

KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO

FLAMENCO – to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. W 2010 roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Koncert, który się odbył 25 stycznia 2019 r. w CZP 1 zagrała 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego, który zaproponował tym razem zupełnie niezwykłe połączenie – muzykę flamenco z dalekiej Andaluzji i polskie tradycyjne kolędy.
Muzyka flamenco stworzona do grania na gitarze, wybrzmiała podczas koncertu gorąco, oryginalnie i o tej porze roku dość egzotycznie. Hiszpanię i piękną Sewillę kojarzymy ze słońcem, zabytkową architekturą i tańcem. Dzięki muzyce na żywo połączonej z obrazem wideo można było poczuć atmosferę andaluzyjskiego folkloru, z którego bogactwa czerpią nie tylko hiszpańscy kompozytorzy. Właśnie oprócz tradycyjnych tańców flamenco takich jak: Farruca, Malaguena, Verdiales, Sevillanas, Zambra, Soleares w programie znalazły się utwory inspirowane flamenco np. Cavalcado polskiego gitarzysty Ryszarda Sygitowicza, Entre dos Aguas i Mediterranean Sundance / Rio Ancho Paco de Lucí czy Innuendo zespołu QUEEN.
Jedną z atrakcji koncertu był występ taneczny duetu Zuzia i Marta z naszego zespołu "Fame" młode tancerki przygotowała Kinga Kunz.
Koncert muzyki flamenco jest kolejmym poważnym doświadczeniem z muzyką hiszpańską , żeby przypomnieć "Concierto de Aranjuez" opracowany i nagrany przez orkiestrę kilka lat temu, koncert "MUZYKA HISZPAŃSKA" no i oczywiście niezapomnianą płytę „PO HISZPAŃSKU I BRYTYJSKU”.

Rozgrzani wspomnieniem słońca z południa Europy, po przerwie młodzi gitarzyści i publiczność jak co roku rozpoczęli tradycyjne kolędowanie.
Karnawał to czas zimowej radości, to także powracanie do minionych Świąt Bożego Narodzenia i wspólne śpiewanie. Polskie kolędy świetnie brzmiały przy akompaniamencie gitar i wtórze głosów młodych i niemłodych, niskich i wysokich. Niektóre głosy brzmią wybitnie, pozostałe dążą do doskonałości, ale najważniejsze jest wspólne śpiewanie i wieloletnia już tradycja spotkań z tej okazji w CZP1.

Łączmy zatem rzeczy pozornie niemożliwe jak flamenco i kolędy. Czekamy na jeszcze bardziej zaskakujące zestawienia gatunków w przyszłym roku.


KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO flamenco22 KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO KOLĘDOWANIE Z FLAMENCO jquery lightbox slideby VisualLightBox.com v6.0

Koncert w TVi >>> TViPOWRÓT
AKTUALNOŚCI
© 2019 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600