NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


"NA JESIENNYCH STRUNACH"
NA JESIENNYCH STRUNACH

Są takie dni kiedy odchodzi lato. Bezpowrotnie. Nieodwołalnie. Nieco zagubieni we wczesnym zmierzchu i chłodniejszym wietrze, snujemy plany na wieczór. Może koncert w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych? I to był cudny wieczór.

Jesienne granie inaugurowało kolejny rok działalności Centrum Zajęć Pozaszkolnych 1 w Łodzi. Zdołaliśmy pokazać tylko część uzdolnionych wykonawców, część różnorodności artystycznej jaką oferujemy. Próbujemy pokazać wszystko, nie ma takiej możliwości.

W programie koncertu wielka różnorodność. Rozpoczął Zespół Instrumentów Klawiszowych Orffa, który zaskoczył repertuarowym łączeniem muzyki poważnej i popu, solowym wykonaniem utworów wokalnych przez młodych muzyków. Znakomita organizacja zespołu i jego image, znacznie odbiegający od wizerunku młodzieży w ogóle, zrobiły ogromne wrażenie.

Nazwa Studio Piosenki przy CZP1 może być z gruntu myląca. W domu kultury oczekujemy świadomie lub nie, amatorskiego śpiewania, a otrzymaliśmy profesjonalne wykonania bardzo ambitnego repertuaru. Po widowni snuł się zachwyt i podziw.

Występy wokalistów przeplatane były tańcami najmłodszych mażoretek . Dziewczynki występowały w układach zbiorowych i solowych , wdzięczne, kolorowe i bardzo zaangażowane.

Po przerwie 1 Łódzka Orkiestra Gitarowa zagrała wiązankę melodii przedwojennych i trzy utwory ze swojej najnowszej płyty „Muzyka polska”. Delikatne dźwięki gitary rozmarzyły publiczność, ale propozycja wspólnego śpiewania była zdecydowanie przedwczesna. Mimo, że utwory są powszechnie znane, a słowa wyświetlono publiczności brakło odwagi i wprawy.

Na zakończenie wieczoru gościnnie wystąpiła Karolina Lutczyn- Friedek i wykonała cztery piosenki m.in. z repertuaru Ewy Demarczyk i Marka Grechuty. Ciepłym głosem i profesjonalnym wykonaniem zakończyła jesienne granie.

A był finał?! Był!

Wokaliści robili, co mogli, przekonywali nas, że „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy „ i wielokrotnie to powtarzali.
To jest nowe wyzwanie – nauczmy się śpiewać.
Zróbmy sobie wielki finał i będziemy mieli kolejny cudny wieczór.


POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600