NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


Mistrzowie klawiatury – przyjechali i zagrali.
kb

Parafrazując tytuł głośnego filmu chcielibyśmy w kilku zdaniach opisać sobotnie wydarzenie kulturalne w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi - finał Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego dla młodzieży. W naszej placówce od prawie trzydziestu lat działa zespół instrumentów klawiszowych pod dyrekcją Dariusza Proszaka i to nasz muzyk był inspiratorem imprezy. Po kwalifikacjach regionalnych w trzech grupach wiekowych, do finału zakwalifikowało się 27 osób.
Młodych keyboardzistów oceniało trzech doświadczonych muzyków: wspomniany Dariusz Proszak, Krzysztof Kozłowski (twórca i dyrygent chóru żeńskiego) i Sławomir Pijanowski, muzyk z MDK w Kutnie. Jurorzy wnikliwie przysłuchiwali się występom, notując na bieżąco uwagi, by móc rzetelnie uzasadnić wybór laureatów. Oceniano muzykalność, przygotowanie podkładu, sprawność i bezbłędność wykonania, wybór repertuaru i wykorzystanie możliwości keyboardu. Młodzież wybrała utwory z muzyki poważnej i szeroko rozumianej kultury pop. Keyboard to instrument, który daje ogromne możliwości, ponieważ nie jest kojarzony z konkretnym repertuarem i dopuszcza bardzo swobodne interpretacje. Ale najważniejsze były umiejętności i to one decydowały o nagrodach.

Grand Prix zdobyła Mona Wiatr z MDK w Wieluniu, w każdej grupie wiekowej przyznano po trzy nagrody (protokół w załączeniu), pozaregulaminowo wyróżnienie specjalne otrzymał Patrycjusz Kisła z MDK w Legnicy, którego wyjątkowo piękna gra nie mieściła się kryteriach oceny tego konkursu, ale z pewnością warto było ją docenić.
Mimo pewnych obaw wszystko – łącznie z wymianą instrumentów na scenie - przebiegło tak sprawnie, że nie był potrzebny przewidziany „na wszelki wypadek” zapas czasu na przygotowywanie kolejnych instrumentów.

Koncert laureatki Grand Prix Mony Wiatr zakończył Konkurs.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku bogatsi o doświadczenia zorganizujemy drugą edycję konkursu pamiętając, że muzyka kocha utalentowanych i pracowitych.

Mistrzowie klawiatury! Przybywajcie!
| PROTOKÓŁ |


ZOBACZ FILM
POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600