NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


Wieczór w … wieczór z …

Mirek Niewiadomski

Zazwyczaj w piątkowe popołudnia w domu kultury jest głośno. Dźwięki dochodzą z pracowni klawiszowców, dzieci biegają po korytarzach, uczestnicy zajęć z historii sztuki skoncentrują się na wykładzie. Z zewnątrz wyglądamy jak oświetlona i wrzeszcząca chata.
Ale 14 lutego 2014r. w godzinach popołudniowych niespodziewanie rozeszły się dźwięki czystego głosu tenora. W ramach projektu HYDE PARK spotkał się w publicznością Mirosław Niewiadomski, solista Teatru Wielkiego w Łodzi.
Kilkanaście utworów, które zaśpiewał nasz gość zabrzmiały bardzo donośnie i nieco inaczej niż znane dźwięki. Inaczej, to znaczy ciekawie. Zawód śpiewaka operowego nie jest popularny, bo nie każdy ma tak wielki talent i jest zdolny wykonywać tak tytaniczną pracę.
O wiele szczegółów z życia artysty udało nam się zapytać i odkryć tajemnice żmudnych prób, nauki libretta w obcych językach, niewygodnych strojów scenicznych. Spotkanie z muzyką przeplatane było ciekawymi opowieściami Pana Niewiadomskiego o porzuceniu trudnej sztuki gry na oboju i o studiach wokalno-aktorskich.
Koncert rozpoczął się od arii operowej przez kilka utworów operetkowych, aby zakończyć na evergreenach Elvisa Presleya i Franka Sinatry. Publiczność wyjątkowo dopisała, bo poza gośćmi z Łodzi przyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa wielbicielek i wielbicieli talentu naszego gościa z Głowna. Dzięki ich obecności spotkanie miało szczególną, prawie rodzinną atmosferę a mam było bardzo miło przyjąć gości z innego miasta.
Po dwugodzinnym spotkaniu udaliśmy się w karnawałowo-walentynkowych nastrojach z jedną tylko refleksją.
Kiedy my wychodzimy z pracy, nikt nie żegna nas oklaskami.POWRÓT
ARCHIWUM

© 2014 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600