NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!
Kuba Sienkiewicz w CZP nr 1

19 listopada 2013 r. w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 przy ulicy Zawiszy Czarnego 39 gościł Kuba Sienkiewicz. Wykonawca autorskich piosenek, kompozytor muzyki filmowej, lekarz neurolog. Przez blisko dwie godziny opowiadał o swojej twórczości i próbach pogodzenia dwóch różnych profesji. Artysta został zaproszony jako gość w cyklu Profilaktyczny HYDE PARK, żeby powiedzieć młodzieży o swojej pracy, rozumieniu pojęcia sukcesu i o pułapkach świata show biznesu.
Kuba Sienkiewicz mówił także o trudnym procesie tworzenia pozornie lekkiej formy literackiej i muzycznej jaką jest piosenka. Utwory osobiste powstają spontanicznie, z reguły pod wpływem chwili, skojarzenia , a piosenki do płyty Historia z 2010 wymagały pracy źródłowej. Ten, bez wątpienia miły wieczór, potwierdził starą znaną zasadę, że każdy talent musi być wspierany ciężką pracą zwłaszcza w tak kapryśnej dziedzinie, jak występy estradowe.
Gość potwierdził także, że mimo długiego procesu przekonywania się do nowoczesnych technik medialnych, odgrywają one obecnie fundamentalną rolę w kontaktach artysta odbiorca niosąc ze sobą wszelkie dobrodziejstwa, ale i ogromne zagrożenia.

Zapraszamy na następne spotkania z cyklu Profilaktyczny HYDE PARK
POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600