NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


Styczniowe kolędowanie z norweskim akcentem

Jesteśmy tradycyjni. Staramy się od kilkunastu lat zgodnie ze starym obyczajem kolędować do 2 lutego. Czas kolędy, to czas radosny, pełen nadziei i oczekiwania. 23 stycznia 2015r. wieczorem w Centrum Zajęć Pozaszkolnych 1 zebrała się spora grupa kolędników, którzy wraz z 1 Łódzką Orkiestrą Gitarową śpiewali pełnym głosem. Z pewnością obyczaj to miły i wart kontynuacji.

Koncert kolęd uświetniony został premierowym wykonaniem suity Edwarda Griega pod tytułem „Peer Gynt”. Suita jest ilustracją muzyczną do dramatu Henryka Ibsena pod tym samym tytułem i jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów muzyki poważnej. Pięć fragmentów zostało poprzedzonych wstępem literackim, krótkim omówieniem i kilkoma wersami oryginalnego tekstu. Skupienie i refleksja na sali były oznaką uznania dla kunsztu gitarzystów , a prośby o bisy potwierdzeniem profesjonalnego wykonania.

Maestro Janusz Kwiatosiński zaproponował nowy obszar muzyczny, połączył go z literaturą i znów odniósł sukces. Czy powtarzalność sukcesów jest nieskończona…..?

Tego życzymy dyrygentowi, muzykom i publiczności.

Kolędowanie z Peer Gyntem
Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem Kolędowanie z Peer Gyntem youtube lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.0

POWRÓT
AKTUALNOŚCI

© 2015 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600