NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!
Pamięci św. Jana Pawła II

W dniu 5 maja 2014 roku w Dużej Sali Obrad Rady Miasta Łodzi odbyła sie uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II oraz rocznicy wizyty Ojca Świętego w Łodzi.
Uroczystość wzbogacił niezwykle udany koncert Młodziezowego Miedzyszkolnego Chóru Żeńskiego IUVENALES CANTORES LODZIENSES przy CZP Nr 1 w Łodzi pod dyr. Krzysztofa Kozłowskiego.
W programie znalazły się najbardziej kochane przez Jana Pawła II pieśni (Barka, Czarna Madonna, Abba Ojcze), a także pieśni, które na prywatnych spotkaniach z Janem Pawłem II w Castel Gandolfo oraz w Pałacu Papieskim w Watykanie wykonywał Krzysztof Kozłowski z prowadzonymi wówczas chórami.

TTo uroczyste spotkanie zostało zorganizowane w ramach Akademii Zdrowia Seniora w celu integracji łodzian, pogłębienia ich poczucia tożsamości, związków z naszym miastem.

– Święty Jan Paweł II to największy syn ziemi polskiej, z którego my Polacy, my łodzianie jesteśmy dumni. Chcemy kroczyć ścieżką, którą nam wyznaczył – mówiła przewodnicząca J. Kopcińska – Na spotkaniu również podążaliśmy szlakiem wspomnień, które zostawił po sobie św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski, gdy odwiedził naszą Łódź.

Kanonizacja Jana Pawła II była szczególnym wydarzeniem dla łodzian, gdyż Karol Wojtyła – decyzją Rady Miejskiej – od 2003 roku jest Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi. Spotkanie uświetnił również zespół Pętla Ósemki.

Po poniedziałkowym koncercie - który wieńczył uroczystość, niezwykłe były oficjalne słowa podziękowania Przewodniczącej Rady Miasta pani Joanny Kopcińskiej, a także wiele prostych - płynących z serca podziękowań za wzruszenia - od "zwykłych" łodzian uczestniczących w tej podniosłej i ważnej imprezie.POWRÓT
ARCHIWUM

© 2014 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600