NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


Międzynarodowy Dzień Teatru
Międzynarodowy
Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest już od ponad 50 lat. Święto przypada 27 marca, ponieważ właśnie tego dnia otwarty został w Paryżu Teatr Narodów. Dzień Teatru co roku obchodzony jest w ponad stu krajach na świecie, w Łodzi po raz kolejny świętujemy ten dzień pod hasłem „Dotknij Teatru”.


W naszym ośrodku od 2010 roku istnieje Teatr „Lustro” , który obecnie liczy trzy grupy teatralne (dwie dziecięce oraz jedną młodzieżową). W czasie 5 lat swojej działalności, przygotowaliśmy 9 premier. W tym roku w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, nasze zespoły zaprezentowały się na Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Wszystko Gra” w SP 175
Wszystko Gra Wszystko Gra
oraz na Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia”, wystawiając premierowe spektakle „Była sobie raz bajka” ( grupa najmłodsza) na podstawie wierszy Danuty Wawiłow oraz „Siała baba mak” ( grupa średnia) na podstawie sztuki Krystyny Miłobędzkiej, w reż. Doroty Mikołajewskiej. W sztukach tych nie zabrakło tego co najważniejsze w teatrze dziecięcym czyli zabawy na scenie, rekwizytów, które zmieniają w trakcie spektaklu swoje znaczenie oraz muzyki tworzonej przez samych dziecięcych aktorów. W ramach Przeglądu „Wszystko gra”, ogłoszony był konkurs plastyczny na wykonanie rekwizytu teatralnego, stroju lub elementu stroju teatralnego, w którym I miejsce otrzymała Roksana Gulińska i Paulina Andrzejewska z Dziecięcej Grupy Teatralnej „Lustro”- serdecznie gratulujemy!

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Lustro” wzięła udział w warsztatach pantomimy i ruchu pt.„Pantomima nie boli”, prowadzonych przez Agnieszkę Charkot oraz Agnieszkę Dziewa - aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Prowadzące próbowały nauczyć uczestników zajęć , jak pracować w konwencji pantomimy oraz jak „myśleć pantomimą” na scenie.

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru potrwają do 3 kwietnia 2015 roku, przed naszymi młodymi aktorami jeszcze wiele scenicznych wyzwań, a uroczysty jubileusz 5-lecia Teatru Lustro będziemy obchodzić w naszym ośrodku już 26 kwietnia 2015 r. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru Międzynarodowy Dzień Teatru youtube lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.0

POWRÓT
AKTUALNOŚCI

© 2015 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600