NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!
Początek roku szkolnego 2013/14

Plakat

dla Międzyszkolnego Młodzieżowego Choru Żeńskiego IUVENALES CANTORES LODZIENSES pod dyrekcją Krzysztofa Kozłowskiego jest niezwykle intensywny. Wyjazd do Odessy (Ukraina), pełny koncert muzyki chóralnej w Stacji Nowa Gdynia w Łodzi, ogromne sukcesy w Finale XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy i w reszcie ostatni koncert - 27 października 2013 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
Był to koncert niezwykły - o niepowtarzalnym nastroju i klimacie. Ponadgodzinny koncert wypełniła muzyka chóralna - w znacznej części sakralna ale przede wszystkim współczesnych kompozytorów. Szczególnym doznaniem było wykonanie czterech pieśni przez Agnieszke Makówkę - mezzosopran. Ta utalentowana artystka - współpracująca obecnie z najlepszymi dyrygentami i scenami zarówno koncertowymi, jak i operowymi podbiła serca słuchaczy. To miłe, że pierwsze swoje kroki wokalne stawiała jako chórzystka chóru szkolnego - prowadzonego przez Krzysztofa Kozłowskiego i obecnie - jako gwiazda - na stałe współpracuje z prowadzonym przez swojego pierwszego nauczyciela chórem IUVENALES CANTORES LODZIENSES. Godnym podkreslenia jest także fakt, że córka pani Agnieszki jest od 2 lat członkiem tego chóru.

W repertuarze koncertu znalazły się jak zawsze dzieła łódzkich twórców - robiące duże wrażenie na słuchaczach i promujace łódzkie środowisko kompozytorskie. Cieszą słowa gospodarza koncertu - ks. rektora dr Ireneusza Bochyńskiego, że będziemy mile widziani i słuchani zawsze na tej estradzie. Cieszą także wielkie brawa otrzymane od licznie zgromadzonej publiczności.
Wśród niej znależli sie także: Jacek Sokalski - dyrektor Łódzkiego Domu Kultury oraz Przemysław Hachorkiewicz - kierownik Osrodka Muzycznego Łódzkiego Domu KulturyChór Piotrków
Chór Piotrków
Chór Piotrków
Chór Piotrków

POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600