NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


"ŚPIEWY ODESSKIE"W pięknym mieście Odessa, na Ukrainie, nad Morzem Czarnym zaśpiewał Międzyszkolny Młodzieżowy Chór Żeński Iuvenales Cantores Lodzienses. Okazja była niezwykła, właśnie przypada 20 rocznica podpisania umowy partnerskiej między naszymi miastami.
Ale związki Odessy i Łodzi są znacznie starsze i rozwinęły się już w XIX wieku, co podkreślał burmistrz Oleksij Oleksijowicz Kostusew, podczas spotkania z delegacjami zagranicznymi.
Dla chórzystek i dyrygenta Krzysztofa Kozłowskiego jednym z najważniejszych punktów programu był występ w sali koncertowej znanej na całym świecie odesskiej Szkoły Muzycznej im. Piotra Stolarskiego. Udział w koncercie był wielkim wyróżnieniem a także sukcesem łódzkiego chóru.

Odessa - Święto Miasta uczciła wolnym dniem, dlatego imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe były licznie odwiedzane przez mieszkańców. Kolorowy tłum, wrzawa wśród nadmorskich bulwarów i przepiękna architektura pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Tygodniowy wyjazd (31 sierpnia 6 września 2013r.) do Odessy był możliwy dzięki realizacji projektu Nadzieja głos ludzi wolnych w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Naszym partnerem był chór KANTYLENA z Odesskiej Szkoły Sztuki Chóralnej im. Stefana Krzyżanowskiego.


POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600