NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


33 Ogólnopolski Konkurs Chórów a cappella Bydgoszcz 2013

Ogólnopolski Konkurs Chórów a cappella



Tegoroczny Finał Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a cappella Dzieci i Młodzieży odbywał się juz po raz 33. W gościnnej sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w konkursowe szranki stanęło 15 chórów podzielonych na kategorie wiekowe i rodzaj chóru.
Każdy występ był oceniany przez jurorów złożonych z wybitnych profesjonalnych dyrygentów i chórmistrzów z najlepszych akademii muzycznych w Polsce. Przewodniczacym był prof Benedykt Błoński.
Organizatorami i sponsorami były: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Bydgoszcz oraz Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, który był bezpośrednim realizatorem tego ogromnego przedsięwziecia.

Cieszymy sie wszyscy bardzo, ze po raz kolejny znaleźliśmy się na tym niezwykłym święcie chóralnie muzykujących dzieci i młodzieży. Tym bardziej jest nam miło, że po raz kolejny okazaliśmy się najlepszym chórem w Polsce w swojej kategorii.
Warto podkreślić, że w repertuarze znalazły sie także kompozycje naszych rodzimych łódzkich kompozytorow - w tym obowiązkowy, bardzo trudny utwór "AVE MARIA" Andrzeja Hundziaka.



Zdobyliśmy:

- ZŁOTY KAMERTON
- PUCHAR Ministra Edukacji Narodowej
- PUCHAR Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Nagrodę Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
- Nagrodę Specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

A dyrygent - Krzysztof Kozłowski otrzymał
- Nagrodę Specjalna ufundowana przez Ministra Edukacji Narodowej dla wyrózniającego sie dyrygenta



Ogólnopolski Konkurs Chórów
Ogólnopolski Konkurs Chórów
Ogólnopolski Konkurs Chórów



POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600