NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


W dniu 8 czerwca 2016 roku

w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury odbył się wspaniały koncert, w którym uczestniczył także Młodzieżowy Międzyszkolny Chór Żeński IUVENALES CANTORES LODZIENSES działajacy przy naszym Centrum pod dyrekcją Krzysztofa Kozłowskiego. W koncercie obok naszego chóru, udział wzięli:
Akademicki Chór University of New Hampshire /USA/ z Durham w stanie New Hampshire oraz
Łódzka Grupa Gospel .
Z wielką satysfakcją i niezwykle ciepło został przyjęty przez bardzo liczną publiczność występ naszego chóru. W programie znalazły się kompozycje muzyki rozrywkowej: m. in. Bohemian Rhapsody (Queen), Nothing Gonna Change My Love For You, Adiemus, Ognista kula.

Szczególnie dwa pierwsze utwory wzbudziły w chórze wielkie emocję, gdyż były po raz pierwszy wykonane publicznie. Oba były w skomplikowanej aranżacji na chór żeński dyrygenta - Krzysztofa Kozłowskiego. Jak po koncercie powiedział sam dyrygent (a jest znany z ostrej krytyki szczególnie swojego zespołu ) - "dziewczęta stanęły na wysokości zadania". Chórowi towarzyszył na najwyższym poziomie Piotr Saciuk - fortepian.
Niezwykle pochlebne były recenzje wielu muzyków obecnych na koncercie, a także dyrygenta chóru amerykańskiego - Williama Kempster'a, który jest także kompozytorem. Zaproponował... aby nasze spotkanie nie było jedynym. I to wcale nie była kurtuazja!Łódzki Domu Kultury Łódzki Domu Kultury Łódzki Domu Kultury Łódzki Domu Kultury youtube lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.0
Music in the Lenses Fotograficzno-muzyczna strona Angelusa i Grendela
POWRÓT
AKTUALNOŚCI

© 2016 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600