NIE LUBISZ SIĘ NUDZIĆ? ... PRZYJDŹ DO NAS!


Koncert promocyjny płyty „Amerykański sen”

Amerykański Sen Wielu ma amerykańskie sny, tylko że nasz się ziścił. Orkiestra gitarowa nagrała kolejną płytę, tym razem z muzyką amerykańską.
Znamy ją wszyscy, wszyscy tańczą i śpiewają - bo piękna, bo porywająca, bo brzmi rock and roll’em o młodości, bluesem o smutku i losie, jazzem o refleksji.
Ponadto trzeba się zmierzyć z wielkim wykonawstwem, artystów tak wielkich nie można nieudolnie naśladować. Gitarzyści słuchali i pracowali. Pokazali na dwóch koncertach, że szacunek dla wielkich to miłość do muzyki, do każdej pięknej muzyki.

Młodzi gitarzyści podjęli wcześniej wyzwania nagrania utworów m.in. Fryderyka Chopina, muzykę baroku, Rodriga - nie są nowicjuszami, ale muzyka amerykańska brzmiała szczególnie. Ameryka w naszych wyobrażeniach jest dynamiczna, wielostronna, różnorodna i takie były te wykonania. W repertuarze znalazły się bardzo znane i nie nowe utwory, więc publiczność niezależnie od wieku rozpoznawała ulubione melodie. Scott Joplin, Elvis Presley, Hendrix, Dylan czy Chuck Berry porywają wszystkie pokolenia.

Na płycie „Amerykański sen” są tylko wykonania instrumentalne, ale podczas koncertów, jak zwykle pełnych niespodzianek, artyści wykonali wersje wokalne. Miłe i czyste głosy Izy Perek i Justyny Pruszyńskiej ozdobione męskim śpiewem Wojciecha Kozieła, umiliły listopadowe dwa wieczory. Warto odnotować także występy solistów instrumentalistów; Izabela Perek, Mateusz Banasiak, Arnold Bartczak, Tomasz Bassi grali bardzo znane utwory, porównania z oryginałami narzucają się od razu.
I jak we śnie usłyszeliśmy znakomite wykonania „Sweet Home Chicago”, „Johnny B.Goode” czy „Everybody Needs Somebody To Love”. Muzyka amerykańska jest bardzo znana, nie ma granic, których by nie pokonała, dlatego trudna , bo każdy nosi w sobie jakiś ideał.

Orkiestro! Zagrałaś bardzo dobrze, żaden ideał nie sięgnął bruku.


Maestro! Jakie są dalsze plany, gdzie Pan szuka inspiracji?
Czekamy z niecierpliwością.


POWRÓT
ARCHIWUM

© 2013 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600