Aerobik

ZAJĘCIA RUCHOWE DLA AKTYWNYCH PAŃ !  OPIS ZAJĘĆ

 • TBC

  To forma zajęć, na której łączy się ćwiczenia wzmacniające z wytrzymałościowymi. Jest to typowy trening ogólnorozwojowy, który poprawia kondycję, rzeźbi ciało, spala kalorie i redukuje tkankę tłuszczową. Możliwość wykorzystania sprzętu podczas zajęć czyni zajęcia ciekawym fizycznym doświadczeniem.


 • ABT+STRETCH

  ABT Lekcja wzmacniająca dolne partie ciała: mięśnie brzucha, ud i pośladków. Ćwiczenia wykonywane są w pozycjach izolowanych, nie przeciążają stawów i kręgosłupa, z tego względu brak jest właściwie przeciwwskazań do ich wykonywania. Jeśli walczysz z cellulitem i chcesz poprawić kształt i jędrność dolnych partii ciała, ten trening jest dla Ciebie. Szereg technik ćwiczeń i różnorodne przybory wykorzystywane w tej części lekcji mają na celu wzmocnienie
  i wyrzeźbienie ud, pośladków oraz brzucha.

  Stretching jest prostą i zarazem skuteczną metodą poprawiania elastyczności mięśni oraz zwiększania zakresu ruchomości w stawach. Jest naukowo opracowanym sposobem poprawiania i utrzymywania sprawności ruchowej przez całe życie. Chroni przed urazami i przeciążeniami, redukuje napięcia mięśniowe i psychiczne. Stretching daje poczucie wolności i rozluźnienia. Uprawiać go może każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania - ważne, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać powoli i dokładnie, bez bólu, "słuchając swojego ciała". Stretching jest koniecznym uzupełnieniem każdego treningu, a szczególnie treningu wzmacniającego. Stretching przyspiesza przemianę materii mięśni, stawów i otaczających je części miękkich.

 • BODY SHAPE

  Trening wzmacniający wszystkie partie ciała przy użyciu różnego rodzaju sprzętu: hantli, taśm, itp. Podczas zajęć wzmacniane są zarówno mięśnie tułowia i ramion jak również dolnej części ciała - kształtujemy w ten sposób efektownie i świadomie naszą sylwetkę. Ćwiczenia z obciążeniem ujędrniają ciało, wyrabiają mięś nie, dzięki czemu sylwetka jest smukła, a mięśnie ładnie zarysowane. Dla osób, które chcą proporcjonalnie wzmacniać i rzeźbić ciało, na każdym poziomie zaawansowania. 

 • FIT BALL

  Wszechstronny trening z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej, podczas którego wzmacniamy mięśnie, zwiększamy elastyczność ciała oraz poczucie równowagi. Ćwiczenia z piłką należą do grupy ćwiczeń równoważnych. Poprzez szukanie balansu w czasie wykonywania ćwiczeń wzmacniają się mięśnie posturalne (odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy). To właśnie te zajęcia dają niezwykłą możliwość wykonywania wielu ćwiczeń minimalizując jednocześnie obciążenia stawów skokowych, kolanowych
  i kręgosłupa. Podczas treningu FIT BALL mobilizujemy do pracy mięśnie brzucha, mięśnie okołokręgosłupowe, mięśnie grzbietu oraz pośladków. Dlatego też trening ten wspaniale wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy, a wzmocnione mięśnie mocniej stabilizują kręgosłup, zabezpieczając go przed wszelkimi zwyrodnieniami.
  Na zajęciach wykonuje się ćwiczenia wzmacniające oraz relaksująco – rozciągające.
  Trening przy użyciu dużej kolorowej piłki to świetna zabawa!

 • Zdrowy Kręgosłup

  Zdrowy kręgosłup to zajęcia skierowane do sprawnych osób, chcących wzmocnić, rozciągnąć i zmobilizować do pracy właściwe grupy mięśniowe. Celem gimnastyki kręgosłupa jest rozwijanie i poprawa świadomości własnego ciała. Osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia powinny przed przystąpieniem do zajęć uzyskać zgodę lekarską o braku przeciwwskazań do tego typu aktywności fizycznej.

 • SENIOR

  GIMNASTYKA DLA SENIORÓW - zajęcia, przy spokojnej muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitness. PLUSY TRENINGU DLA SENIORÓW Według badań Światowej Organizacji Zdrowia bezwzględne korzyści wynikające z regularnej aktywności osób starszych to:
  • poprawa fizycznego i psychicznego stanu zdrowia,
  • minimalizacja stanów bólowych,
  • profilaktyka cukrzycy, miażdżycy, otyłości i choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • zmiana stereotypu osoby starszej, pozwalająca na zachowanie większej niezależności,
  • lepszy sen - regularne ćwiczenia pomogą Ci szybciej zasnąć,
  • poprawa ogólnego samopoczucia, wzrost pewności siebie,
  • przyjemność i radość z wykonywanego wysiłku fizycznego,
  • poprawa zdrowia psychicznego przez obniżenie poziomu stresu, lęku, obaw, depresji,
  • poprawa jakości życia przez zachowanie niezależności i samodzielności,
  • aktywne uczestnictwo w życiu społecznym,

  sprawność mózgu! Ćwiczenia uaktywniają funkcje mózgu, pomagają utrzymać go w dobrej sprawności, zapobiegają utracie pamięci, spadkowi możliwości poznawczych i demencji. Mogą nawet pomóc spowolnić postęp chorób, takich jak choroba Alzheimera.


ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W SALI NR 4 (PARTER)

Wtorki,Czwartki: godz 19 00 - 20 00


Gimnastyka dla Seniorów:

Środy, Czwartki: godz 9 00 - 10 00
Piątki: godz 10 00 - 11 00

ZAJĘCIA PROWADZI


Anna Szewczyk


Wiosenny maraton fitnessowy


Za oknem ciepło, słonecznie i zielono. Wieczory coraz dłuższe. Nadeszła wiosna.Centrum Zajęć Pozaszkolnych nakręca pozytywną energią niezależnie od pory roku!
18 kwietnia odbył się wyjątkowy fitnessowy maraton z niespodziankami i nowościami dedykowany aktywnym kobietom.
Kobieco, radośnie, klimatycznie.W programie Power Fat burning, Fit to flex-NOWOŚĆ!!, Shape oraz Zdrowy Kręgosłup+Stretch.
Bardzo dziękujemy wszystkim Maratończykom za wytrwałość i wspaniały humor :)

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.| Menu |
© 2016 CZP1 91-818 Łódź ul. Zawiszy Czarnego 39 tel. 426550600